Yapay Zeka ile

Veri Madenciliği

Başar Bilişim olarak verilerinizi sadece harfler ve sayı olmaktan kurtarıyoruz. Anlamlandırıp metaveri haline getiriyoruz. Böylece yakın geleceğiniz bilinmezlikten kurtuluyor.
Geleceğin yol gostericisi olarak adlandırıyoruz.

SEPET ANALİZİ

Müşterileriniz satın aldığı ürünlerin analizi yapılarak bu ürünler arasındaki pozitif ve negatif korelasyonlar saptanır. Böylece müşterinin satın alması muhtemel ürünler bütün olasılıklarıyla birlikte bilgilerinize sunulur.

SINIFLANDIRMA

Bir ürünün özellikleri ile müşterinin özellikleri eşleştirilerek, müşteri için ideal ürün veya bir ürün için ideal müşteri profili oluşturulur.

BENZER ZAMAN SIRALARI

Zaman içindeki iki hareket serisi arasında bağıntı kurarak birbirleri arasındaki pozitif / negatif hareketler tahmin edilebilir.

İSTİSNALAR SAPTANMASI

Normalden farklı davranış gösteren müşterilerinizi saptayarak dolandırıcılığın önüne geçebiliriz.

Veri Madenciliği Süreci

Sistem nasıl işliyor?

Geleceğin Yol Göstericisi

Veri madenciliğinin size sağladığı avantajlardan biri de alacağınız sonuçlarda size yol göstermesidir. Makine öğrenimi ile alternatif yollar da ortaya çıkmaktadır.

Hangi Alanlarda Kullanılır?

Veri madenciliği bir çok alanda efektif olarak kullanılabilir. En çok kullanılan uygulama alanlarından; satın alma, hedef kitle belirleme, kampanya planlama, medya planlama, pazar sepet analizi ve tahmini, müşteri ilişkileri ve değerlendirme alanlarında kullanılabilir.

veri-madenciligi-kullanim-alanlari

Daha çok bilgi alın

Aşağıdaki formu kullanarak, bize taleplerinizi bildirebilirsiniz.

  Dijital Çözümler

  Başar, web tasarım, seo hizmetleri, e-ticaret sitesi, mobil uygulamalar, web yazılım, e-ticaret tasarım ve CRM Yazılımı hizmetlerinin tümünü sağlıyor.

  Devamını Oku

  Başar Twitter’ Da

  “Sosyal medya üzerinde bir çok ajansa destek veren Başar, tercihlerimizde bizi hiç yanıltmadı.”

  @BasarBilisim